Taliansko je nie len dovolenková destinácia, s najväčším počtom hotelových izieb v Európe. Taliansko ponúka o mnoho viac. K Taliansku neodmysliteľne patrí futbal, pizza, cestoviny, víno, či kvalitné espresso a gelato. Z Talianska pochádza Pinochio, ale aj Ferrari, Maserati, Lamborghini, či Alfa Romeo. V Taliansku môžete na vlastné oči, vidieť chŕliť sopku Stromboli, z bezpečnej vzdialenosti na susednom ostrove. Alebo si to vyšliapať na nečinné krátery Etny, či vyviezť sa štvrokolkou na tie vyššie položené. Boli ste už na najstaršom filmovom festivale? Nájdete ho v Benátkach, spolu s neopakovateľnou atmosférou „plávajúceho“ mesta.

S Talianskom sa však spája aj neopakovateľná múdrosť a šikovnosť Leonarda Da Vinci a mnohých iných myslieľov z najstaršej európskej univerzity s nepretžitou prevádzkou od roku 1088 – Bolonská Univerzita.

My vám ponúkame zažiť na vlastnej koži život v talianskej rodine a štúdium na talianskej strednej škole.

 

Umiestnenie

Študenti sú ubytovaní v starostlivo vybraných talianskych dobrovoľníckych hostiteľských rodinách s plnou penziou. Rodiny sú situované v rámci celého Talianska. Nie je možné požiadať o konkrétnu geografickú oblasť. Stačí sa nechať prekvapiť, či to bude Rím, Miláno, Neapol, či iné očarujúce mesto. 

 

Umiestnenie

Výmenní študenti sú umiestňovaní na štátne stredné školy so všeobecným zameraním. V Taliansku sa na strednú školu (Scuola Superiore) chodí 5 rokov a navštevujú ju študenti od 14 do 19 rokov. Existujú rôzne školy (Liceo), ktoré sa špecializujú na konkrétne predmety. Na vačšine škôl sú však predmety rovnaké a povinné, iba s výnimkou náboženstva (voliteľné). Študenti sú zaradení do tried (20-30 študentov/triedu) a všetci spoločne sa zúčastňujú svojich hodín v rovnakej triede, zatiaľ čo učitelia menia učebne. Riaditeľ (Preside) riadi školu spolu s radou učiteľov, študentov, rodičov a ďalších. Vzťahy medzi študentmi a učiteľmi sú dosť formálne a od študentov sa očakáva rešpekt voči učiteľom. Správanie je predmet hodnotený ako každý iný a zlá známka môže ovplyvniť výsledok celého školského roka. V Taliansku sú tiež súkromné školy, ktoré sú niekedy spravované náboženskými inštitúciami.

Hodiny zvyčajne prebiehajú počas dopoludnia počas všetkých dní v týždni, vrátane soboty, zvyčajne medzi 8:00 a 13:00. Obed sa v talianskych školách nepodáva. Školská dochádzka je povinná, a ak študent zmešká jeden alebo viac dní, musí mať od rodiny písomné ospravedlnenie s uvedeným dôvodom vymeškania hodín. Rovnako tak študenti nemajú povolené meškať alebo odchádzat zo školy skôr bez súhlasu rodiny. V prípade, že študentovi príde nevoľno počas vyučovania, môže opustiť školu len so súhlasom učiteľa alebo riaditeľa.

Niektoré školy organizujú niekoľko mimoškolských aktivít v popoludňajších hodinách (šport, divadlo atď). Ak škola takéto aktivity neorganizuje, študenti ich často orgaznizujú sami. Talianski študenti majú veľa domácich úloh. Výmenní študenti by sa mali snažiť dokončiť všetky svoje úlohy už od samého začiatku, aby sa na to navykli čo najskôr a mohli sa potom aktívne podielať na živote školy.

Počas ranného vyučovania majú študenti jednu 10-15 minútovú prestávku (intervall), počas ktorej môžu opustiť svoje triedy a stretnúť sa na chodbách školy, alebo využiť prestávku na desiatu. Pekným zážitkom môže byť každoročne organizovaný školský výlet v sprievode učiteľov, počas ktorého sa navštevujú miesta umeleckej alebo historickej hodnoty, prípadne prírodné krásy.

Zahraniční študenti by nemali očakávať, že budú v Taliansku maturovať. Zvyčajne dostanú potvrdenie o účasti. Ak požadujú vysvedčenie so známkami, je to potrebné uviesť do prihlášky.

 

Hosťovská rodina

Agentúra hosťovské rodiny preveruje pri pohovore u nich doma, aby sa ubezpečila, že majú okrem pozitívneho prístupu aj ekonomické podmienky na to, aby hosťovali dospievajúceho výmenného študenta. Hostiteľská rodina bude poskytovať ubytovanie, stravovanie doma a obedový balíček. Všetky jedlá mimo domova (vrátane školských obedov) si hradia študenti sami.

Študenti, aj keď majú viac ako 18 rokov, nemajú dovolené sami cestovať počas celej doby programu, a to aj počas prázdnin ako sú Vianoce alebo Veľká noc. Do zahraničia nesmú cestovať vôbec.

Študent musí mať k dispozícii vlastné vreckové vo výške najmenej 250 EUR/mesiac na osobné výdavky, ako sú voľný čas, autobus/vlak na cestu do školy a zo školy a osobné potreby.

 

Cena programu 2017/2018

Program Dátumy Lokalita Cena v EUR
12 týždňov September – Máj Taliansko 3 540,-
Semester September - Január
Január – Jún
Taliansko 5 590,-
Akademický rok September – Jún Taliansko 6 440,-

V prípade záujmu o kalkuláciu kratších pobytov nás neváhajte kontaktovať.

 

V cene je zahrnuté:

 • administratívne poplatky a umiestnenie v škole
 • Ubytovanie v hostiteľskej rodine s plnou penziou
 • Letiskový transfer (z najbližšieho letiska) do hostiteľskej rodiny po orientačnom stretnutí a v deň odchodu
 • 3 dňové orientačné stretnutie po príchode
 • Povinný jazykový kurz 2hod/týždeň po dobu 8týždňov (len pre semestrový a ročný pobyt)
 • 24 hodinová linka (telefónne číslo zastihnuteľné 24/7) v priebehu celého programu
 • E-learningový jazykový program

 

V cene nie je zahrnuté:

 • Registračný poplatok 189€
 • Medzinárodné letenky
 • Cestovné poistenie
 • Školské exkurzie, knihy, materiál, uniformy, školské obedy v prípade potreby
 • Školné (požadujú len niektoré školy) 50 - 150€/rok
 • Miestna a školská doprava
 • Ďalšie aktivity organizované školou a inými
 • Osobné výdavky a vreckové
 • Zdravotné a úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti a núdzového prevozu

V prípade záujmu či otázok nás neváhajte kontaktovať: [email protected]; 0908 202 550

Online test02 5296 5527