Nový Zéland je domovom extrémnych športov, fascinujúcej scenérie, priateľských ľudí a svetovej kvality vzdelania.
 

Auckland

Auckland je najväčšie mesto Nového Zélandu s vyše 1 600 000 obyvateľov. Leží na Severnom ostrove pozdĺž úžiny medzi minerálnymi prameňmi Waitemata a prístavom Manukau. Priemerná teplota leto (december - február): 12°C - 24°C , zima (jún - august): 9°C - 15°C . Vďaka prímorskej polohe dostalo mesto Auckland prezývku Mesto plavieb (City of Sails). Jeho obyvatelia aj náštevníci milujú všetko, čo táto prímorská destinácia ponúka. Čím je Auckland jedinečný? Okolité kopce sú pokryté dažďovým pralesom, v krajine drieme niekoľko desiatok nečinných vulkánov, v zálive Hauraki sú roztrúsené kúzelné prázdninové ostrovy a čarovné ostrovy Waiheke Island a Great Barrier Islandn rovnako nesmiete zabudnúť navštíviť.
 

Christchurch

Christchurch obýva približne 320,000 ľudí. Je to tretie najväčšie mesto Nového Zélandu, a najväčšie na južnom ostrove. Nachádza sa na východnom pobreží, v lete je to teplé, suché a slnečné mesto (priemerne 21°C), a zimy sú chladné (max. 11°C). V poslednej dobe sa Christchurch stalo populárnou turistickou destináciou. Návštevníkov láka krásna príroda južného ostrova a mesto na brehu rieky. Christchurch je bezpečné a čisté mesto s množstvom parkov, pláží, peších chodníčkov a zábavných turistických atrakcií. Mesto Christchurch je centrom medzinárodne uznávaných športových a rekreačných aktivít: je tu olympijský bazén, mnoho golfových ihrísk, lyžiarskych stredísk, miest na plachtenie a surfovanie, skateboardových parkov, tenisových kurtov, športových štadiónov. Je tu i letecká škola (aj pre „hang gliders“), cyklistické a pešie chodníčky – aj pre horskú cyklistiku, a národné parky. Mesto má aj silné umelecké a kultúrne tradície, ktoré sa prejavujú vo veľkých udalostiach organizovaných mestom, ako napr. ohňostroje, festivaly, opera v parku, a podobne.

 

Umiestnenie

Našu partnerskú strednú školu v meste Auckland navštevuje približne 1700 miestnych študentov a 100 medzinárodných študenov. Škola je na Nom Zélande veľmi uznávaná pre excelentné akademické úspechy. Na škole je vytvorené bezpečné a starostlivé prostredie a podmienky pre medzinárodných študentov. Študenti majú na výber z množstva akademických, športových a kultúrnych aktivít a sú zapájaní do voľnočasových aktivít.

Partnerskú stednú školu v meste Christchurch navštevuje približne 1700 miestnych študentov a vyše 70 medzinárodných študentov. Škola je na Novom Zélande veľmi známa pre vysokú akademickú úroveň, a umelecké a hudobné programy. Takisto je zameraná na outdoorové vzdelávanie. Rockové skupiny, orchester, jazzové a tanečné skupiny, lokálne a národné športové súťaže sú súčasťou školskej tradície a kultúry. V škole s rozsiahlym pozemkom sa nachádza niekoľko športových ihrísk, tenisových/netballových kurtov a telocvičňa, kvalitná knižnica a špecializované triedy určené na vedné a technické predmety. V roku 1956 ju založili ako malú školu, ale dnes je už druhou najväčšou strednou školou v meste Christchurch. Medzinárodným študentom je zabezpečená podpora pastora, najmä v oblasti začiatočnej orientácie, výberu predmetov, komunikácii s rovesníkmi, zdravotných služieb, vedenia, výchovy a štúdia. Medzinárodní študenti sú na Novom Zélande vítaní, aby sa mohli zlepšiť v angličtine, aby dosiahli medzinárodne uznávanú kvalifikáciu a zakúsili štúdium na kvalitnej škole, ktorá spája krásnu novozélandskú prírodu s priateľským systémom vyučovania. Medzinárodní študenti sú plne zapojení do výučby a školského života prostredníctvom športov, umeleckých aktivít, rôznych komunitných udalostí, či aktivít špeciálne organizovaných pre zahraničných študentov.

 

Škola a školský systém

Školský systém je rozdelený do troch úrovní: základná škola (5-11 rokov), nižšia stredná škola (11-13 rokov) a stredná škola (13-18 rokov). Školy sú otvorené pre študentov vo veku od 13 do 19 rokov. Sú známe svojím širokým výberom predmetov a pokrokovým prístupom k vzdelávacím programom, hodnoteniu a vzdelávacím procesom. Všetci študenti, ktorí dokončia ročníky 11, 12 alebo 13 dostanú certifikát, tzv. School Certificate of Attainment.

Študenti si okrem angličtiny zvyčajne vyberú ešte päť predmetov podľa svojho výberu. Od 12-teho ročníka si študenti môžu zvoliť aj špecializáciu v umení, vedách, cudzích jazykoch (na výber je francúzština a španielčina), v sociálnych vedách alebo v technike. 13. ročník je maturitný, kedy sa v novembri konajú prijímacie skúšky na univerzity. Zápis na celý rok (február – november) je nevyhnutný pre získanie novozélandských kvalifikácii.

Medzinárodní študenti v Christchurch majú navyše 4 hodiny ESL týždenne (English as second language). Študentom, ktorí sa potrebujú pomoc v učení sa hlavných predmetov v angličtine je ponúkaný intenzívny kurz angličtiny (12 hodín ESL týždenne + 7 hodín hlavných predmetov). Extra cena je 600 NZD/semester.

Každý deň je rozdelený do 6 hodín, vrátane dennej hodiny „Form Time“ alebo „Assembly“. Škola začína každý deň o 8:45 ráno a končí sa o 15:10, ale v stredy niekedy už o 14:30. Všetci študenti z ročníkov 9-12 musia nosiť uniformu, ktorá je podmienkou pre prijatie do školy, zakúpenú od menovaných dodávateľov uniforiem.

Vonkajšie vzdelávanie (tzv. Outdoor education) je veľkou atrakciou pre študentov, ktorí prichádzajú študovať na Nový Zéland: od februára do apríla je ponúkané napr. kajakovanie, od mája do júna horolezectvo a turistika, a od júla do septembra lezenie a zimné športy. Október a november sú venované horskému bicyklovaniu. Športové kluby sa snažia pokryť všetky možné schopnosti, od obyčajnej účasti až po vrcholové športovanie.

 

Hosťovská rodina

Študenti sú umiestňovaní do rodín strednej triedy a vyššej strednej triedy, ktoré bývajú v okolí školy. Môžu tak priamo okúsiť novozélandský životný štýl vrátane vonkajších aktivít, cestovania, športov, domácich aktivít a nakupovania. V škole pracuje koordinátor pre umiestnenia, ktorý páruje rodiny so žiakmi a rieši prípadné problémy. Takisto je v škole menovaný pomocník pre výmenných študentov, ktorý funguje ako prostredník medzi študentmi a ich rodičmi a školou a hosťovskými rodinami. Študentom je poskytnutá samostatná, zariadená izba, tri jedlá denne a pravidelné pranie. Študenti si vyskúšajú rodinný život na Novom Zélande a trénujú si angličtinu v rodinnom prostrední. Približne vreckové je 200 až 500 NZD/mesiac na osobné výdavky.

 

Cena programu 2017/2018

Program Dátumy Lokalita Ceny v NZD
10 týždňov Február – Apríl
Máj – Júl
Júl – September
Október – December
Auckland 9 690,-
Semester Február – Júl
Júl – December
Auckland 17 740,-
Celý školský rok Február – December Auckland 33 790,-
10 týždňov Február – Apríl
Máj – Júl
Júl – September
Október – December
Christchurch 9 290,-
Semester Február – Júl
Júl – December
Christchurch 15 940,-
Celý školský rok Február – December Christchurch 29 190,-

 

V cene je zahrnuté:

 • Administratívne poplatky
 • Školská registrácia a školné
 • Ubytovanie v hosťovskej rodine s plnou penziou (balené obedy)
 • Letiskový transfer v deň príchodu a odchodu
 • Podpora, asistencia a 24-hodinová pohotovostná linka počas celého programu
 • Ďalšie 4 hodiny angličtiny/týždeň (ESL v Christchurch)
 • Zdravotné poistenie poskytnuté školou
 • E-learningový jazykový program

 

V cene nie je zahrnuté:

 • Registračný poplatok 189€
 • Medzinárodné letenky
 • Cestovné poistenie
 • Víza, pas, poplatky za lekárske vyšetrenie
 • Ďalšie aktivity organizované školou a inými
 • Exkurzie, učebnice, školská uniforma – 400 až 500 NZD, ďalšie jazykové kurzy, špecifické poplatky za predmety a študijné materiály
 • Osobné výdavky a vreckové
 • Poistenie zodpovednosti a núdzového prevozu

V prípade záujmu či otázok nás neváhajte kontaktovať: [email protected]; 0908 202 550

Online test02 5296 5527