Vydajte sa s nami do krajiny pralesov, futbalu a samby. Brazília je NAJ v nejednom ohľade. Brazíliou preteká najväčšia rieka na svete Amazonka (viac ako 7 000km). V Brazílii nájdete jedny z najkrajšiích vodopádov na svete Iguazu, ktoré sú široké neuveriteľných 4 000m a vysoké 90m. Brazília je rodiskom jedného z najslávnejších spisovateľov Paola Coelho, či nemenej známeho futbalistu Pelé. A Rio de Janeiro je považované za najkrajšie miesto na svete, pretože ako Brazílčania tvrdia: „Boh stvoril svet za 7 dní, z toho 2 dni venoval Riu.“ Poďte s nami do Brazílie a spoznajte túto geograficky a kultúrne rozmanitú krajinu.

 

Umiestnenie

Študenti sú najčastejšie umiestňovaní v Jacarei a São Jose dos Campos, obe miesta sa nachádzajú cca 90 km od mesta São Paulo (centrum). São Paulo má najvyššiu populáciu v Brazílii (40 miliónov) a je lídrom v ekonomickej produkcii krajiny. São Paulo je tiež najväčšie mesto v Južnej Amerike. Klíma je tu tropická až subtropická.

São José dos Campos je hlavným mestom v regióne São Paulo, a je jedným z najdôležitejších priemyselných a výskumných centier v Latinskej Amerike. Nachádza sa „in the Vale de Paraiba“, medzi dvomi najviac aktívnymi výrobnými a spotrebnými regiónmi v krajine: São Paulo (80 km od mesta) a Rio de Janeiro (320 km), ktoré bolo v roku 2016 domovom Olympijských hier. São Jose dos Campos sa nachádza cca 1 hodinu od pláže – “Caraguatatuba” a 1 hodinu od hôr – veľmi slávneho miesta “Campos do Jordao”.

Podľa štúdii OSN z roku 1999 bolo São José dos Campos hodnotené ako jedno z prvých 25 brazílskych miest vďaka vysokej kvalite života. Vďaka vysokému príjmu na jedného obyvateľa, dlhej životnosti a vysokej úrovni infraštruktúry, São José dos Campos patrí medzi bezpečné a spoľahlivé mestá, ktoré ponúka širokú škálu obchodov a služieb.

Jacareí (cca 200tis. obyv.) sa nachádza v regióne São Paulo v Brazílii. Je to cca menej než 10 minút od São José dos Campos. Hospodárska činnosť je založená predovšetkým na priemyselnej výrobe (napríklad: chemické výrobky, papier, sklo, a nápoje). Mesto sa nachádza v údolí Vale de Paraíba.

Susedné mestá sú: São José dos Campos, Santa Branca, Guararema, Jambeiro, Igaratá a Santa Isabel. Vzdialenosť od Rio de Janeiro, São Paulo a Caraguá sú takmer rovnaké ako je uvedené pre São José dos Campos.

Študenti budú umiestnení v starostlivej hosťovskej rodine a navštevovať budú miestnu súkromnú školu (povinná uniforma).

 

Školský systém

Vzdelávanie v Brazílii je rozdelené do 2 etáp:

 • Primárne vzdelávanie (9 ročníkov, 6 – 14 rokov)
 • Sekundárne vzdelávanie (3 ročníky od 14 do 17/18 rokov)

  Po strednej škole sa môžu študenti zapísať na univerzity. Predmety ponúkané brazílskymi vysokými školami sú napríklad: portugalský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, dejepis, geografia, chémia, fyzika, matematika, biológia, umenie a telesná výchova. Študenti si nevyberajú predmety, ale majú ich povinné.

  Predmety sú vyučované v portugalčine. Medzinárodný študenti sa zúčastňujú rovnakých predmetov ako ich miestni spolužiaci a sú plne zapájaní do akademického programu. Brazílske školy rozumejú zložitosti adaptácie na jazyk u medzinárodných študentov. Preto majú študenti možnosť navštevovať jazykové kurzy po dobu 3 mesiacov (v cene programu).

  Škola zvyčajne trvá od 07:30 do 13:30, resp. 1 – 7 vyučovacích hodín. Akademický rok začína vo februári a pokračuje až do polovice decembra. Zimné prázdniny sú v júli a letné prázdniny v januári.

  Študenti môžu voľný čas využiť štúdiom portugalského jazyka alebo športom v rôznych kluboch. Brazílske stredné školy ponúkajú aj mimoškolské aktivity, ale výmenní študenti sa môžu taktiež zapísať do miestnych klubov.

  Študenti sa budú v škole zúčastňovať rovnakých predmetov ako ich spolužiaci, a vyučovacím jazykom je portugalčina. Na začiatku školského roka budú mať študenti povinné 3 mesiace jazykového kurzu. Študenti si môžu vychutnať voľný čas zdokonaľovaním sa v portugalskom jazyku alebo športom v rôznych kluboch.

 

Hostiteľská rodina

Študenti sú umiestnení v hostiteľských rodinách, v príjemnom domove s plnou penziou. Miestny koordinátor starostlivo vyberá vhodné rodiny na hosťovanie zahraničných študentov. Odporúčané mesačné vreckové je 250$.

 

Cena programu 2017/2018

Program Lokalita Dátum Ceny v USD
8 týždňov Jacarei/Sao Jose Dos Campos Február – December 4 090,-
Akademický rok Jacarei/Sao Jose Dos Campos Február – Júl
Júl - December
8 290,-
Akademický rok Jacarei/Sao Jose Dos Campos Február – December 9 590,-

 

V cene je zahrnuté

 • Administratívne poplatky
 • Poplatok za umiestnenie v škole, školné a učebnice
 • Ubytovanie v hosťovskej rodine s plnou penziou
 • 3 mesačný kurz portugalského jazyka (2hod/týždenne pre dlhodobé programy)
 • Orientačné stretnutie po príchode s miestnym koordinátorom
 • Letiskový transfer z letiska Sao Paolo v deň príchodu a odchodu
 • Podpora, asistencia a 24-hodinová pohotovostná linka počas celého programu

 

V cene nie je zahrnuté

 • Registračný poplatok 189€
 • Medzinárodné letenky
 • Cestovné poistenie 
 • Víza, pas, poplatky za lekárske vyšetrenie
 • Ďalšie aktivity organizované školou a inými
 • Ďalšie jazykové kurzy
 • Miestna a školská doprava
 • Školské pomôcky a kalkulačka
 • Osobné výdavky a vreckové
 • Zdravotné poistenie, poistenie zodpovednosti a núdzového prevozu

V prípade záujmu či otázok nás neváhajte kontaktovať: [email protected]; 0908 202 550

Online test02 5296 5527